English

Baton Haxhiu: Argita e shkatërron PD po u bë kryetare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Baton Haxhiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Sali Berisha e bëri betejën e vet personale në emër të partisë ndaj është shumë e vështirë ta heqësh nga kreu i partisë.

- Advertisement -

Sipas tij, nëse në krye të PD vjen Argita Berisha partia shkon drejt shkatërrimit.

“Nëse një lider e ka bërë një betejë dhe të tjerët krijojnë besimin ndaj tij është bërë ikonik për ta. Nëse Argita Berisha bëhet kryetare e shkatërron PD. Partitë politike, edhe në botë mund të kenë një traditë familjare, por jo në momente të kthesave të tilla. Në një moment të tillë, kur një njëri ka bërë një betejë të tillë, është shumë  e vështirë ta ndërrosh kalin për 9 muaj”, tha Haxhiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?