Benzema mposhtet nga ekipi i Neymar, Al Ittihad-Al Hilal përfundon 3-4

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është e njohur për shumë njerëz këtu si El Clasico Saudite dhe nuk zhgënjeu. Dy skuadrat e dy qyteteve më të mëdha u përballën me njëra tjetrën dhe ndeshja përfundoi Al Ittihad tre, Al Hilal katër.

Një paraqitje mjaftë e mirë nga skuadra mysafire që kapërceu rivalët e tyre më të mëdhenj në krye të tabelës së Ligës Pro Saudite.

Pritshmëritë para ndeshjen ishin të gjitha mbi Karim Benzema dhe Neymar, me këtë të fundit që nuk u paraqit për shkak të lëndimit, por gjithsesi ishte Alexander Mitrovic ai që vodhi shfaqjen me një hat-trick të shkëlqyer.

- Advertisement -

Liga Pro Saudite ka tronditur futbollin me disa nënshkrime vërtet të profilit të lartë, jo më pak se Cristiano Ronaldo i cili filloi revolucionin në fund të vitit të kaluar. Do të ofrohen shuma të pabesueshme parash për shumë prej talenteve më të mirë të Evropës, por a do të largohen ata?

Ajo që tregoi ndeshja e mbrëmjes së të premtes, futbollistët më se të lumtur që luajnë këtu në Arabinë Saudite dhe bëjnë një ndeshje mjaft të mirë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

TË FUNDIT

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×