English

“Beogradit i iku marioneta”, Eksperti: Po e humbet mbështetjen e serbëve të Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se Beogradi po e humbet mbështetjen e serbëve në Kosovë.

- Advertisement -

Duke folur për protestën kundër Listës Srpska në  veri të Kosovës, Shala tha se tashmë marioneta e Beogradit, Milan Radoiçiçie ka humbur efektin e tij.

“çështjet janë interesante. Në një nga fotot ku shfaqet ai duket në prapaskenë komuna e Leposaviçit,e para komunës është vendosur fotoja e Milan Radoiçiçit.

Në përgjithësi është një mesazh  që përshkruan se në pjesën veriore autoriteti i republikës së Kosovës është i  pakontestueshëm dhe marioneta e Beogradit, Milan Radoiçiçi nuk e ka më impaktin, mundësinë dhe nuk mund të vazhdojë që të shantazhojë dhe të aktivizojë grupe të tjera kriminale,  pasi nuk ka më”,-tha Drizan Shala.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?