“Berisha dhe Meta, oksigjen për Ramën”, Alibeaj: I ka mundur disa herë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj tha se Ilir Meta dhe Sali Berisha janë oksigjeni që po mban në këmbë regjimin e Edi Ramë.

I ftuar në emisionin “Now” ai tha se Rama ka zgjedhur të quaj kundërshtar koalicionin “Bashkë fitojmë”, pasi ata i ka mundur disa herë dhe do i mundë sërish.

“Nëse sot ka një varg shpëtimi, oksigjen për Edi Ramën është dyshja Sali Berisha, Ilir Meta. Janë ata që i janë bërë pengesë gjithë shoqërisë dhe e mbajnë me furka Edi Ramën. Prandaj ai ka zgjedhur ata të dy si kundërshtarë. i mundi në 2013, i ka mundur dhe herë të tjera.

- Advertisement -

Është pikërisht kjo asfeksi e spektrit politik që do vazhdojë edhe në këtë situatë. Nëse ka një mënyrë për të rrëzuar regjimin, rrëzo arsyet e tij dhe arsyet se pse mbahet në këmbë regjimi i Edi Ramës Është vetëm te Sali Berisha dhe Ilir Meta”,-tha Enkelejd Alibeaj në Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×