English

Berisha në ‘arrest shtëpie’, mbështetësit mblidhen sërish poshtë banesës së tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha janë mbledhur sërish poshtë pallatit të tij në rrugën Mustafa Matohiti.

- Advertisement -

Mbledhjet e tyre gjatë këtyre ditëve në të ashtuquajturën “Rruga e Salës” janë bërë për t’u solidarizuar me ish-kreun e qeverisë i cili ndodhet në “arrest shtëpie” dhe për të kundërshtuar vendimin e GJKKO.

Berisha gjatë këtyre ditëve ka mundur të komunikojë me mbështetësit e tij përmes fjalimeve që ka mbajtur nga dritarja e banesës.

Kujtojmë se Berisha akuzohet për korrupsion për çështjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×