Bie mbështetja për ‘revolucionin’, shumë pak parti aleate po përkrahin Berishën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të enjte Sali Berisha doli sërish në protestë para Kuvendit. Si vijim i revolucionit, kryedemokrati i thirri sërish mbështetësit në një tubim për të kërkuar hetimin e çështjes McGonigal.

Por kjo protestë e tretë para kuvendit dhe 1 javë para tubimit të madh në 3 mars, pa një numër më të vogël opozitarësh në shesh.

Përveç deputetëve demokrat që nuk i ka të gjithë mbështetës të thirrjeve të tij për protestë, Berisha shikon që t’i pakësohen edhe krerët e partive aleate.

- Advertisement -

Vetëm Ilir Meta vijon t’i qëndrojë pranë Berishës në çdo aksion opozitar, si në protesta, por edhe në Parlament.

Koalicioni me PBDNJ që u shpall disa javë më parë, duket se është vetëm për zgjedhjet lokale, pasi në asnjë prej protestave të fundit të organizuara nga PD e Berishës, Dule apo funksionarë të tjerë të kësaj partie nuk janë parë në terren.

Po ashtu edhe një aleat i vjetër i PD, PDIU po fillon të afrohet me maxhorancën socialiste. Partia e Idrizit pasi zyrtarizoi hyrjen vetëm në zgjedhjet lokale të 14 majit, në dy seancat e fundit në disa raste i ka bashkuar votat me Partinë Socialiste për disa ligje që janë miratuar.

Listës së aleatëve që nuk e kanë ndjekur Berishën në protestat e fundit i shtohen edhe Partia Republikane, Partia Agrare, apo edhe LZHK e Dash Shehit i cili pak ditë më parë zyrtarizoi edhe koalicionin me Bindjen Demokratike të Patozit për zgjedhjet lokale të 14 majit.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

TË FUNDIT

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter i bëri deklaratat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×