2 parashikimet e gazetarit nga Kosova për Brazil-Serbi: Me shpirt fiton Brazili 7-0

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Naim Selmani, gazetar sportiv nga Kosova, bëri parashikimet  e tij për ndeshjet e sotme të Kupës së Botës Katar 2022.

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari u ndal tek ndeshja e mbrëmjes mes Brazilit dhe Serbisë duke besuar në një fitore të thellë të Brazilit, që sipas tij është ajka e futbollit botëror

“Pres një shkatërrim masiv. Pa dyshim, një pjesë e mirë e futbollistëve serbë luajnë në klubet më të mira evropiane, por kur flasim për futbollin në nivel botëror padyshim ndalemi te Brazili, që është ajka e futbollit botëror. Brazili është nivel tjetër”, tha gazetari.

- Advertisement -

“Dy rezultate për Brazil-Serbi, një që ta do shpirti ty dhe një që mund të jetë me të vërtetë”, ishte kërkesa e moderatores Esmeralda Mulaj.

“7-0 është ajo që dëshiroj unë dhe në realitet mendoj se del 4-1”, tha gazetari.

Katar 2022/ Ndeshjet e sotme

Zvicër-Kamerun, ora 11:00

Uruguaji-Kore e Jugut, ora 14:00

Portugali-Gana, ora 17:00

Brazil-Serbi, ora 20:00

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Blinken thotë se fokusi i ditëve të ardhshme do jetë zgjatja e armëpushimit në Gaza

Ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken kthehet në Lindjen e Mesme, ai do të fokusohet në zgjatjen e pauzës në ofensivën e Izraelit...

Mendonin se ishte zhdukur si specie, urithi i artë zbulohet pas 80 viteve

Një urith i artë që 'noton' në rërë është gjetur në Afrikën e Jugut, më shumë se 80 vjet pasi specia u cilësua si...

Përplasja e shqiptarëve në Londër me Policinë, avokati zbulon çfarë pritet të ndodhë

Avokati Naim Hasani është shprehur se autoritetet në Mbretërinë e Bashkuar kanë qenë në zbatim të ligjit, në momentin që kërkuan shpërndarjen e tubimit...

TË FUNDIT

Blinken thotë se fokusi i ditëve të ardhshme do jetë zgjatja e armëpushimit në Gaza

Ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken kthehet në Lindjen e Mesme, ai do të fokusohet në zgjatjen e pauzës në ofensivën e Izraelit...

Mendonin se ishte zhdukur si specie, urithi i artë zbulohet pas 80 viteve

Një urith i artë që 'noton' në rërë është gjetur në Afrikën e Jugut, më shumë se 80 vjet pasi specia u cilësua si...

Përplasja e shqiptarëve në Londër me Policinë, avokati zbulon çfarë pritet të ndodhë

Avokati Naim Hasani është shprehur se autoritetet në Mbretërinë e Bashkuar kanë qenë në zbatim të ligjit, në momentin që kërkuan shpërndarjen e tubimit...

Ministri serb i Mbrojtes falenderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×