Burri i vrau fëmijën në bark, flet gruaja: Më lidhi dreqi me atë pukjan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shaqe Balliu ishte gruaja e cila në “Real People” në Euronews Albania ndau me moderatorin Flori Gjini dhe gjithë shqiptarët historinë e dhimbshme të jetës së saj.

Ajo tregoi se si ka jetuar mes sfidës për të rritur dhe edukuar tre fëmijët e saj dhe dhunës në familje.

Bashkëshorti, i cili sot ndodhet në burg pas denoncimit të Shaqes, e ka dhunuar shpesh verbalisht dhe fizikisht, madje kur ishte shtatzënë me vajzën, prej dhunës e ka humbur atë.

- Advertisement -

Shaqja tha se është martuar 30 vjeç dhe familja e saj nuk donte ta jepte duke qenë se ishte shumë punëtore. Momenti kur ajo u nxit ishte kur dëgjoi nusen e të vëllait, me të cilën sot nuk flet, e cila tha ‘mos ta martojmë që të na rrisë fëmijët’.

“Pse po rris unë fëmijën e vëllait ose të nuses së vëllait që dhe sot nuk më flasin në telefon. Më mirë thash të jem e qetë krijoj një familje dhe të jetë një burrë për së mbari, mua më doli më keq se asnjëherë. M’lidhi dreqi me atë pukjan,” – tregoi Shaqja.

Për bashkëshortin që e ka dhunuar ajo tha se sot është në burg duke vuajtur dënimin sepse e ka denoncuar.

“Radhën e parë ra 7 muaj në burg për dhunë në familje. Më rrihte, më thyente dhe telefonin që mos të lidhesha me policinë. Radhën e dytë ndenji edhe një vit në burg,” – u shpreh Shaqja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

TË FUNDIT

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×