Bushati komenton rikthimin e Bashës: Luli i çlodhur, i lyer me krem…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Ervin Bushati tha në emisionin Now se rikthimi i Bashës në skenën politike të PD pasi kjo e fundit humbi zgjedhjet dhe Basha nuk doli asnjë ditë në fushatë është i pakuptimtë.

Sipas Bushatit, Basha e pati çdo gjë gati në politikë, u bë disa herë ministër, iu dha partia, e çoi në humbje dhe tani kërkon të riciklohet.

“Basha ka lindur me këmishë ndonëse ka qejf të dalë më T-shirt kur do të bëjë interesantin. E zgjodhi  Berisha gabimisht si pasardhësin, se ka vuajtur ndonjëherë sfidën në polikë. Direkt erdhi mes pilafit, u bë ministër, iu dha dhe partia, nuk fitoi asnjëherë. Nuk u mor asnjë ditë me fushatë, s’bëri asnjë statut me tre fjali për humbjen, dhe tani do të riciklohet. Mund të ketë qenë me pushime këto kohë se duke i çlodhur dhe i zbardhur, ose ka përdorur krem dielli. Për mua PD është një parti e shkrirë”, tha Bushati.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lind fëmija i parë në mitrën e implantuar nga një robot

Për herë të parë në botë lindi një bebe e mbartur në një mitër të implantuar në nënën e tij nga një robot. Fëmija, i cili është djalë,...

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Finlanda dëbon diplomatët rusë

Finlanda do të dëbojë nëntë diplomatë rusë nga Ambasada ruse në Helsinki, duke i akuzuar ata se punojnë në misione të inteligjencës. “Veprimet e tyre...

TË FUNDIT

Lind fëmija i parë në mitrën e implantuar nga një robot

Për herë të parë në botë lindi një bebe e mbartur në një mitër të implantuar në nënën e tij nga një robot. Fëmija, i cili është djalë,...

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Finlanda dëbon diplomatët rusë

Finlanda do të dëbojë nëntë diplomatë rusë nga Ambasada ruse në Helsinki, duke i akuzuar ata se punojnë në misione të inteligjencës. “Veprimet e tyre...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×