Kreshnik Spahiu: Ja sfida që ka sot Lulzim Basha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” kthimin e Lulzim Bashës në politikë 14 muaj pasi dha dorëheqjen.

Sipas tij, Basha ka një sfidë shumë më të madhe se të bëhet kryetari i Partisë Demokratike, që lidhet me kryesimin dhe bashkimin e opozitës që në këndvështrimin e juristit është më e madhe se PD-ja.

“Zoti Basha ka një sfidë specifike. Sfida e Lulzim Bashës nuk është a do të bëhet kryetar PD-je, sfida e Lulzim Bashës është a do të bëhet dot kryetar i opozitës. Ku është ndryshimi i njërës me tjetrën? Ndryshimi është shumë i madh sepse populli opozitar në Shqipëri është shumë më i madh se Partia Demokratike, qoftë me 100 mijë, 200 mijë apo dhe 500 mijë vota. Unë mendoj që ka dhe 700 mijë të tjerë që kanë bojkotuar dhe nuk kanë votuar, që jetojnë në Shqipëri.

- Advertisement -

Lulzim Basha, a e bashkon dot PD-në, një, dhe e dyta a e bashkon dot opozitën. Për këtë ka kohë pak muaj për ta bërë sepse forca e Lulzim Bashës, prej gjithë infrastrukturës dhe logjistikës që ka PD-ja zyrtare është më e madhe sot,” – sqaroi Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lind fëmija i parë në mitrën e implantuar nga një robot

Për herë të parë në botë lindi një bebe e mbartur në një mitër të implantuar në nënën e tij nga një robot. Fëmija, i cili është djalë,...

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Finlanda dëbon diplomatët rusë

Finlanda do të dëbojë nëntë diplomatë rusë nga Ambasada ruse në Helsinki, duke i akuzuar ata se punojnë në misione të inteligjencës. “Veprimet e tyre...

TË FUNDIT

Lind fëmija i parë në mitrën e implantuar nga një robot

Për herë të parë në botë lindi një bebe e mbartur në një mitër të implantuar në nënën e tij nga një robot. Fëmija, i cili është djalë,...

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Finlanda dëbon diplomatët rusë

Finlanda do të dëbojë nëntë diplomatë rusë nga Ambasada ruse në Helsinki, duke i akuzuar ata se punojnë në misione të inteligjencës. “Veprimet e tyre...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×