Bushati: PD nuk është gati për zgjedhjet vendore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i PS-së, Ervin Bushati u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Partia Demokratike nuk është gati për zgjedhjet vendore.

“Gert Bogdani mund të jetë gati për këto zgjedhje, por PD nuk mund të jetë gati, jo vetëm për arsye të menaxhimit të brendshëm të PD-së, por edhe në raport me PS-në në këto zgjedhje ka një diferencë të madhe. Historikisht PS ka kontrolluar 80-85% të popullatës të bashkive. Është bërë një punë e mirë për menazhimin e disa krizave. Shqipëria pas krizave po e mban kokën lart. Kanë qenë kohë të vështira, por kanë pasur qeverinë e duhur”, u shpreh Bushati.

Presidenti Bajram Begaj, caktoi 14 majin 2023 si datën e zhvillimit të zgjedhjeve vendore të ardhshme.

- Advertisement -

Nuk mungoi edhe një reagim nga kryekomisioneri Ilirjan Celibashi i cili nënvizoi se institucioni që drejton, KQZ, është gati për të respektuar standardet ndërkombëtare.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

Policia ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit nga Lezha, Briken Sanaj, ngjarje e ndodhur një muaj më parë në zonën e "Kodrës së Diellit" në...

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

TË FUNDIT

Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

Policia ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit nga Lezha, Briken Sanaj, ngjarje e ndodhur një muaj më parë në zonën e "Kodrës së Diellit" në...

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×