English

Candreva shtang Interin, Napoli bën detyrën ndaj Leçe, Milan ndalet nga Empoli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Napoli po afrohet gjithnjë e më tepër me titullin kampion në Itali, ndërsa në javën e 29-të fitoi në transfertë ndaj Leçes.

- Advertisement -

Skuadra e udhëhequr nga trajneri i njohur Luciano Spalletti nuk hasi problem ndaj një kundërshtari që qëndron në vendin e 16-të në tabelë.

Miqtë zhbllokuan rezultatin që në pjesën e parë në minutën e 18’ ndërsa me nisjen e fraksionit të dytë, Di Francesco solli baraspeshën. Autogoli i Gallo bëri që Napoli ta mbyllte me fitoren 1-2 sfidën duke vijuar i qetë drejt titullit.

Milani dhe Interi kanë vënë në dyshim pozitën e tyre në një nga vendet që të kualifikon drejt Europës. Ziklatrit barazuan me Salernitanën duke u shtangur nga një supergol i Antonio Candrevës.

Në 4 përballjet e fundit zikaltrit kanë vetëm 1 pikë, ndërsa vinin nga 3 humbje radhazi.

Goli i mohuar i Olivier Giroud i mohoi fitoren Milanit në shtëpi ndaj Empolit, ndërsa tanimë kuqezinjtë i kanë sytë drejt Champions League, aty ku të mërkurën do të përballen me Napolin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×