English

Çani: Greqia s’tërhiqet, Rama ka marrë peng Belerin. Athina do i mbrojë grekët e vet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arian Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Greqia nuk do tërhiqet nga qëndrimi kundër Shqipërisë lidhur me çështjen Beleri.

- Advertisement -

Sipas tij Fredi Beleri është një i marrë peng  i burgosur politik dhe po përdoret si kokë turku nga pushteti.

“Beleri është koka e turkut që duhet mbajtur në burg dhe unë dyshoj se ai do mbahet në burg derisa të bëhen zgjedhjet e tjera në Himarë. Beleri sot duan s’duan ata që e urrejnë, edhe në media ka njerëz me urrejtje patologjike, ai po të dali ka influencë, nuk është më njeriu i panjohur para majit, është bërë çështje ndërkombëtare. Në Himarë Beleri do fitonte përsëri. Greqia nuk tërhiqet, Athina me mençuri kanë kapur një pikë të dobët; pse nuk e lini të betohet dhe ktheheni në burg. Kjo është në konventën evropiane të të drejtave të njeriut”, tha Çani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×