Çani: Njerëzit kanë nevojë të mashtrohen, Rama i fiton zgjedhjet edhe pa dhënë lekë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Arjan Çani thotë se kryeministri Edi Rama nuk e ka të nevojshme të japë shpërblime apo të rrisë rrogat para fushatës elektorale, pasi sipas tij, i ka të fituata zgjedhjet.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Çani u shpreh se Ramën e favorizon sistemi zgjedhor.

“Unë, personalisht mendoj që nuk është se ndikon shumë 5 mijë lekshi te vota. Mendoj se pensionistët e kanë ndarë mendjen me kohë. Ka një pjesë që votojnë PS-në, ka edhe ca të tjerë që hyjnë në një tjetër sferë që janë kundra çdo qeverie. Nuk ndikon 5 mijë lekshi te vota. Rritja e rrogës minimale, për mua është lajm për ata që nuk kanë të ardhura të tjera.

- Advertisement -

Asnjë nuk ka ndryshuar. Edhe po të rritet me 30 mijë lekë rrogat, do rriten çmimet. Asgjë nuk do ndryshojë. E gjitha është një iluzion i madh, një mashtrim. Njerëzit kanë nevojë të mashtrohen dhe Rama e di këtë. Po bën detyrë, do të rrijë në pushtet. Se kuptoj pse po jep para në zgjedhje, edhe po mos të japë i fiton zgjedhjet. Sistemi e favorizon”, theksoi ai.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

TË FUNDIT

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

E tradhtoi para drejtësisë, Tafani bashkëpunëtor në krim me Haxhinë, vrasjet që bënë

Bashkëpunëtori i drejtësisë Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, i përfshirë në disa vrasje, vjedhje dhe shpërthime me eksploziv ka bërë të mundur zbardhjen e...

Kuvendi i Kosovës harton rezolutë që dënon sulmet ndaj Policisë në Banjskë

Kuvendi i Kosovës është pajtuar që të hartojë një projekt-rezolutë për dënim të sulmeve që kanë ndodhur ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator. Si...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×