English

Çështja “Ahmetaj”, deputeti i PD: I përfshirë i gjithë kabineti qeveritar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Lefter Gështenja, është shprehur se mazhoranca po e zvarrit çështjen për Arben Ahmetajn.

- Advertisement -

Në  një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se në aferën e inceneratorëve është i përfshirë i gjithë kabineti qeveritar duke theksuar se opozita është në mbështetje të SPAK në këtë çështje.

Sipas tij, Rama duhet që patjetër të vij në Kuvend.

“Nuk e kuptoj se përse e zvarrit çështjen mazhoranca. Lidhur me reformën në drejtësi kanë votuar 140 deputetët që kjo reformë të funksionojnë. Jemi në mbështetje të SPAK.  Në aferën e incneretarovëve është i përfshirë i gjithë zinxhiri opozitar, përfshirë dhe drejtuesit e bashkive. Të gjithë këta që kanë dhënë OK në miratimin për këto koncensione janë bashkëfajtorë apo përgjegjës në këtë aferë. Nuk e di se çfarë pune më të rëndësishme se sa çështja e Ahmetajt ka ky parlament sot. Nuk ka ndodhur që të jetë në arrati numri 2 i qeverisë. Ka 1001 arsye se përse Rama duhet të ishte në Kuvend”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×