English

Çfarë ndodh në Superligë| Skuadrat bëhen gati për aventurën evropiane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tirana mund të konsiderohet skuadra e cila ka kryer lëvizjet më të zgjuara deri në këtë pikë të merkatos verore.

- Advertisement -

Bardheblutë kanë blinduar sulmin, ndërsa vijojnë përgatitjet për ndeshjet evropiane të Conference League. Pas rinovimit me trajnerin Orges Shehi, kryeqytetasit nuk janë kursyer në merkato me emri si Selmani, Latifi, Kaina, Doka apo Gledi Mici, ndërsa i kanë dhënë dorën mbrojtësit Toshevski dhe Aleksit.

Edhe rivalët e përjetshëm të kryeqytetit vijonë përforcimet, ndërsa Bate Borisov mbetet një kundërshtar i vështirë. Mehmeti, Keko e Pano Qirko janë vendosur në dispozicion të teknikut Zoran Zekic, me Teqjan, Menich dhe Ëngjëll Hotin të larguar.

Vllaznia ka kryer një revolucion në skuadër me ardhjen e trajnerit Memelli, ku plot 10 lojtarë kanë mbyllur rrugëtimin në Shkodër. 5 janë futbollistët të cilët kanë arritur deri më tani akordin, mes tyre dhe rikthimi i Ildi Grudës. Fituesit e kupës në edicionin e shkuar, Egnatia ka afruar 5 lojtarë në këtë merkato, ndërsa synon dhe disa emrat të tjerë, teksa largimi i vetëm është Sotiq Atanda.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?