Dashamir Shehi për financimet ruse: 32 vite politikë, rubla s’kam parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi nuk mohoi “zullumet” që janë bërë në politikën shqiptare, siç i quajti ai, por tha se financimet ruse nuk i beson.

“Që këtu ka parti që marrin para ruse kjo është një përrallë kot fare. Unë nuk e besoj njëherë,” – deklaroi Shehi për Euronews Albania.

Sipas kreut të LZHK-së, ata që mbajnë mend rublat janë komunistët. Ai tha se në 32 vite politikë dollarë ka parë goxha, por rubla jo.

- Advertisement -

“I gjithë ky llumi që i vjen akoma vërdallë partisë së punës e ka mendjen te rublat, se e ka akoma mendjen te Bashkimi Sovjetik,” – deklaroi Shehi.

Mazhoranca së fundmi ka vënë në dukje financimet ruse të opozitës, duke përdorur shpesh termin rubla dhe “bedelët e Putinit”.

Edhe në protestën e 12 nëntorit, kryeministri Rama dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla sollën në vëmendje se si në asnjë nga fjalimet nuk u përmend agresioni rus në Ukrainë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×