English

Debate në Komisionin e Ekonomisë, Braçe: Paratë për bujqit nuk mjaftojnë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Komisionin e Ekonomisë u diskutua shqyrtimi nen për nen i projektbuxhetit dhe ligjeve të paketës fiskale për vitin e ardhshëm.

- Advertisement -

Mbledhja pati debate mes deputetit socialist, Erion Braçe dhe përfaqësuesve të Ministrisë së Financave. 

Deputeti socialist tha se paratë shtesë për drejtësinë po jepen pa një analizë të mirëfilltë. 

Shqetësimi tjetër lidhej me mbështetjen financiare të fermerëve dhe skemën e naftës falas. Braçe tha se shuma e projektuar është e pamjaftueshme, në një kohë që sipas tij janë 13 mijë fermerë që kanë plotësuar kriteret që nuk kanë marrë paratë për këtë vit.

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha se shifra e parashikuar në buxhet për vitin e ardhshëm mund të ndryshojë.  

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×