Gazment Bardhi përjashtohet për 5 ditë nga Kuvendi dhe Komisionet Parlamentare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi është përjashtuar për 5 ditë nga Komisionet Parlamentare dhe seancat plenare.

Vendimi është marrë nga Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etiken në Kuvend, pasi dy ditë më parë i largoi mikrofonin Kryetares së Komisionit të Ligjeve, Klotilda Bushka, teksa po hidhej në votim projektligji për Portin e Durrësit.

Njoftimi:

- Advertisement -

Në drejtimin e znj. Klotilda Bushka, ditën e sotme u mblodh Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën, për shqyrtimin e kërkesës së grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, lidhur me situatën e krijuar nga deputeti z. Gazmend Bardhi, gjatë zhvillimit të mbledhjes së Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, të datës 15.11.2022. Në këtë mbledhje deputeti Bardhi përdori gjuhë jo parlamentare ndaj Kryetares së Komisionit, shoqëruar me veprime agresive, duke dëmtuar pajiset audio në sallën e mbledhjes së komisionit, si dhe keqpërdori dokumentacionin e mbledhjes, duke i hedhur shkresat e mbledhjes drejt Kryetares së Komisionit. Bazuar në Rregulloren e Kuvendit, neni 63 pika ç dhe neni 65/1, Sekretariati vendosi me 3 vota Pro dhe 2 Kundër, marrjen e masës disiplinore “Përjashtim nga pjesëmarrja në komisione dhe në seanca plenare për 5 (pesë) ditë”, për deputetin z. Gazmend Bardhi. Vendimi hyn në fuqi më datë 18.11.2022.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

TË FUNDIT

Chollet uron Kurtin për marrëveshjen e arritur në Ohër

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër mes...

“Krijonte miqësi me familjarët”, detaje nga sjelljet e trajnerit përdhunues grek

Një trajner i arteve marciale në Greqi akuzohet për përdhunimin e 5 të miturve, nxënëse me të cilat punonte. Mediat greke raportojnë se 44-vjeçari kërkonte...

“Po shkon në gojën e luanit”, CEO i Tik Tok-ut do dëshmojë në Kongresin Amerikan

CEO i Tik Tok, Shou Zi Chew do futet në “gojën e luanit”, pasi ai do të japë për herë të parë një dëshmi...

Çmimet e bulmetit në ‘stratosferë’, qytetarët: Çmenduri! S’hamë dot një copë djathë

Qytetarët në Durrës e kanë të vështirë të blejnë bulmet, kjo pasi çmimi është rritur me 28%. Kjo normë rritje vlerësohet si më e...

Ekspozita ‘100 vjet Flamurtar’ çelet në Vlorë me rastin e përvjetorit të klubit

"100 vjet Flamurtar", me këtë titull në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ është çelur ekspozita me fotografi për 22 disiplinat e sporteve të klubit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×