Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti socialist, Erion Braçe ka folur sa i takon debatit për arrestimin e sekretares së përgjithshme te Shëndetësia.

Në fjalën e tij në Kuvend, referuar kohës që Sali Berisha ishte në pushte, tha se u vranë njerëz në bulevard dhe askush nuk mbajti përgjegjësi.

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse, nga 2005-2013 nuk gjen një ministër, zv.ministër të arrestuar. Nuk gjeje as drejtor të arrestuar. A thua se në atë kohë nuk vidhte askush. A për luftë të brendshme funksionokan, por për drejtësi… Nuk funksionoka. S’paska pasur asnjë të korruptuar dikur ë?

- Advertisement -

Kur nuk na pëlqen janë të atyre, kur na pëlqejnë jemi bashkë.

E di si është puna o Dash, janë vrarë njerëz mu në mes të bulevardit, edhe se thotë njeri. Fillojeni distancimin nga vrasjet. Nuk ja ka marrë për ligj, ja ka marrë për qejf, për të mbajtur pushtetin.”-tha Braçe.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministria: Rusia rrëzon dhjetëra dronë ukrainas mbi rajonet kufitare

Mbrojtja ajrore ruse ka shkatërruar 31 dronë ukrainas mbi rajonet kufitare të Belgorod, Bryansk dhe Kursk gjatë natës, tha të mërkurën Ministria e Mbrojtjes...

Erdogan anulon të gjitha takimet dhe daljet publike, shkak gjendja shëndetësore

Angazhimet e planifikuara të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të mërkurën dhe të enjten janë anuluar. Këtë të mërkurë, Erdogan kishte planifikuar të mbante...

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Një 49-vjeçar është arrestuar në Poliçan pasi është kapur duke shpërndarë doza kanabisi pranë shkollave. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit policor...

TË FUNDIT

Ministria: Rusia rrëzon dhjetëra dronë ukrainas mbi rajonet kufitare

Mbrojtja ajrore ruse ka shkatërruar 31 dronë ukrainas mbi rajonet kufitare të Belgorod, Bryansk dhe Kursk gjatë natës, tha të mërkurën Ministria e Mbrojtjes...

Erdogan anulon të gjitha takimet dhe daljet publike, shkak gjendja shëndetësore

Angazhimet e planifikuara të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të mërkurën dhe të enjten janë anuluar. Këtë të mërkurë, Erdogan kishte planifikuar të mbante...

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Një 49-vjeçar është arrestuar në Poliçan pasi është kapur duke shpërndarë doza kanabisi pranë shkollave. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit policor...

12 anije të tjera do të hyjnë në korridorin e Detit të Zi drejt porteve të Ukrainës.

Marina e Ukrainës ka njoftuar se 12 anije të tjera ishin gati të hynin në një korridor detar të Detit të Zi në rrugën...

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×