English

Djali i vogël surprizon gazetaren në Panairin e Librit: Do ta lexoj që sot

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ishte përsëri brenda edicionit të 26-të të Panairit të Librit. Në një ndjekje maratonë ditë pas dite të aktiviteteve dhe lexuesve të ndryshëm, gazetarja Enilda Miftari u ndal dhe te një djalë i vogël që e surprizoi.

- Advertisement -

Ai tregoi se kishte blerë librin “Ditari i Gregut” dhe do të blinte disa të tjerë.

Nxënësi i shkollës “Jeronim de Rada” tha se mezi priste t’i lexonte sugjerimet e shokëve të tij, për të cilat kishte besim se nxisnin fantazinë dhe do i pëlqenin shumë.

“Kam blerë librin ‘Ditari i Gregut’ dhe do filloj ta lexoj që sot. Dua të blej dhe libra të tjerë nga tematikat e Jeronim Stilton ose ‘Qeni-Njeri’. Mi kanë sugjeruar shokët dhe mendoj se janë shumë libra të bukur dhe nxisin fantazinë e fëmijëve,” – u shpreh djaloshi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?