English

“Djali ishte pa punë”, oficeri i krimeve tregon debatin që çoi në vrasjen e Metës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pëllumb Meta 50 vjeç u vra nga djali i tij i madh, me planifikimin edhe të dy fëmijëve të tjerë dhe u varros në kasollen e bagëtive pranë shtëpisë.

- Advertisement -

Ngjarja  e rëndë e zbuluar ditën e djeshme tronditi gjithë opinionin publik sidomos pasi u raportua se ishte vajza e vogël e familjes, 19 vjeçe ajo që e kreu krimin makabër.

Alfred Lila oficer i Krimeve të Rënda tregoi në emisionin Review se si kishin mundur të arrinin tek djali madh i familjes, Hysen Meta si autor i vrasjes së babait të tij në Shënavlash të Durrësit.

Ai tha se në banesë u gjet një predhë nga arma e përdorur në krim që hodhi poshtë dëshminë e  vajzës se krimi kishte ndodhur në kasollen e bagëtive.

Lila u shpreh se konflikti i ditës së krimit kishte nisur pas presioneve të vazhdueshme ndaj djalit që prej dy javësh ishte kthyer nga jashtë dhe ishte pa punë.

“Ka qenë rreth orës 15:00 kur është kryer krimi, arsyeja janë fyerjet, bullizoheshin shpesh nga babai, i vinte nën presion. Babai konfliktohej me djalin se ishte pa punë, kishte dy javë që kishte ardhur nga jashtë dhe ishte pa punë. Ky ka qenë konflikti i asaj dite,  por sipas deklarimeve ata e kishin planifikuar me kohë vrasjen”, tha oficeri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×