“Djemtë po mbahen, por situata është e tmerrshme”, thotë zyrtari në Luhansk

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas disa javësh sulmi të pandërprerë si nga ajri ashtu dhe në tokë, trupat ukrainase “po mbahen”.

Ky është qëndrimi i kreut të administratës ushtarake në Luhansk të Ukrainës. Serhi Hajdaj shtoi në një intervistë për një televizion të vendit se situata ishte e rëndë.

“Përpjekja më e madhe që është bërë nga armiku është deportimi në Popasna. Këtu rusët vendosën sasinë më të madhe të trupave dhe pajisjeve të tyre,” – tregoi Hajdaj, raporton CNN.

- Advertisement -

“Luhansku është vendi ku numri më i madh i granatimeve dhe raketave është konstant. Është thjesht një situatë e tmerrshme. Djemtë tanë po mbahen, por ne presim ndihmë, përforcime,” – theksoi zyrtari.

Rreth 15 mijë njerëz jetojnë ende në Severodonetsk, ku pesë ndërtesa të larta apartamentesh u goditën nga bombardimet të premten, tha Hajdaj. Qyteti i Zolotes ishte goditur rëndë gjithashtu, sipas tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×