English

‘Do vërshojmë në sheshe’, Berisha: Tirana në krye dhe beteja fillon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partitë Demokratike Sali Berisha paralajmëroi protesta të fuqishme që do të nisin nga Tirana.

- Advertisement -

Nga mbledhja e kryesisë së PD, kryedemokrati u shpreh se qeveria ka kaluar vijën e kuqe në raport me qytetarët të cilët kërkojnë nga PD t’i mbledhë në protesta të fuqishme.

“Ndaj nesër do takohem me kryetarët e degëve të Tiranës, të ndajmë detyra dhe të angazhohemi në një veprimtari shumëplanëshe. Nuk shtyhet më kështu, përkundrazi Rama ka një cinizëm ekstrem ndaj shqiptarëve. Do marrë takim me sindikatat dhe do të nisë një lëvizje shpëtimtare, ndryshe kjo qeveri nuk ka të ndalur. Kanë filluar të grumbullojnë letërnjoftimet. Kam informacione po grumbullojnë karta identiteti, po përgatisin kasaphanë zgjedhore. Në do u dalim para. Në të gjitha takimet primaret ndryshojnë nga zgjedhjet. Asgjë nuk na detyron të shmangemi nga procesi zgjedhor dhe nga fitorja”, tha Berisha.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?