Droga e Tivarit përpunohej në banesën e ish-kryeplakut të fshatit në Fier

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një sasi droge, ende e pakonfirmuar ishte fshehur në 400 kilogramë pleh kimik në Tivar.

Lënda narkotike dyshohet se përpunohej në Frakull të Fierit. Laboratori u gjet në banesën e ish-kryeplakut të fshatit,  Viktor Çervanaku.

Për kokainën janë arrestuar edhe disa persona si financues. Krahas kontrolleve në Fier, janë ushtruar kontrolle edhe në Tiranë dhe Kolonjë.

- Advertisement -

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të policisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari shqiptar në Angli: Si shfrytëzohen fëmijët për shtëpitë e barit

Gazetari Martin Kiri, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania theksoi fëmijët që shkojnë në Angli shfrytëzohen për të punuar...

Kurti takohet sot me Lajçakun në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim këtë të martë me të dërguan special të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav...

“Frika nga gjakmarrja”, avokati: Arsyet pse fëmijët kërkojnë azil në Angli

Avokati Naim Hasani ka treguar arsyet se përse fëmijët kërkojnë azil në Angli. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians" në Euronews Albania, ai...

TË FUNDIT

Gazetari shqiptar në Angli: Si shfrytëzohen fëmijët për shtëpitë e barit

Gazetari Martin Kiri, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania theksoi fëmijët që shkojnë në Angli shfrytëzohen për të punuar...

Kurti takohet sot me Lajçakun në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim këtë të martë me të dërguan special të Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav...

“Frika nga gjakmarrja”, avokati: Arsyet pse fëmijët kërkojnë azil në Angli

Avokati Naim Hasani ka treguar arsyet se përse fëmijët kërkojnë azil në Angli. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians" në Euronews Albania, ai...

Samiti i BE-së do të eklipsojë Ballkanin e Hapur, thotë gazetari Çipa

Gazetari Aleksandër Çipa thotë samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që pritet të mbahet sot në Tiranë, do të eklipsojë procesin...

OKB: Më shumë se 6700 civilë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus

Që nga fillimi i pushtimit të plotë të Rusisë, Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka regjistruar...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×