English

Dua Lipa koncert në Serbi?! Gazetarët sqarojnë sa gjasa ka që të ndodhë…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një skandal është shënuar në ndeshjen e dy ditëve më parë në kampionatin holandez mes skuadrave të Twentes dhe Sparta Rotterdamit ku është shpalosur një flamur i hartës së Kosovës të mbuluar me flamurin serb.

- Advertisement -

Gazetari Vullnet Krasniqi tha në emisionin Good Morning Albanians se serbët kanë tentuar ta fusin këtë flamur edhe në koncerte të këngëtares Dua Lipa por nuk janë lejuar.

Ai u shpreh se Dua Lipa nuk ka mbajtur kurrë një koncert në Beograd, por tregoi se gjatë qëndrimit të tij 6 mujor në kryeqytetin e Serbisë ka parë se në çdo bar dhe kafene dëgjoheshin vetëm këngët e Dua Lipës.

Madje, sipas tij në Beograd pretendohet se Dua Lipa është serbe.

“Dua Lipa nuk ka bërë asnjëherë koncert në Beograd, edhe pse unë kam jetuar 6 muaj në Beograd dhe këngët që kam dëgjuar më shumë nëpër kafene kanë qenë të Dua Lipës, domatet kanë qenë të Lezhës. Ata po t’i pyesësh, Dua Lipa është e Serbisë, ka emisione të tëra televizive ku flitet për origjinën serbe të Dua Lipës dhe Rita Orës. Niveli i gënjeshtrave dhe propagandës që në Serbi thuhen është shokuese”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?