English

“Duhet të shqetësohemi”, çfarë po paralajmëron avokati pas aksionit të SPAK?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Dardan Mustafaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se nëse rastet e sekuestrimit të gabuar të pasurive nga ana e SPAK janë të shumta atëherë kjo është diçka për t’u shqetësuar.

- Advertisement -

Mustafaj tha se një gjë e tillë duhet të rregullohet sa më shpejt me anë të ligjeve.

“Ne duhet të marrim një shembull të gjithë pasurive të sekuestruara, të cilat më pas dolën se ishin sekuestruar gabimisht. Duhet të shikojmë nëse ka një dispropocion të theksuar në këto lloj vendimesh është një çështje për t’u shqetësuar sepse njerëz të pafajshëm kanë parë pasurinë e tyre për vite të tëra të bllokuar dhe është diçka qe duhet të shqetësohemi.

Komisioni parlamentar këtë gjë duhet të adresojë dhe të përmirësoj ligjin që kjo të ndodhë sa më rrallë”,-tha juristi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?