‘Dyfishim të sasisë së reshjeve’, Porja: U tejkalua norma për muajin nëntor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Meterologia Lajda Porja thotë se përkeqësimi i motit në vend ishte parashikuar disa ditë më parë.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Porja u shpreh se vetëm me reshjet e ditëve të fundit është tejkaluar kuota mujore për muajin nëntor në disa qytete.

“Në fakt, e pritshme dhe e parashikuar më herët, ku nga reshjet e konsiderueshme, sidomos zonat veriore, veri-perëndimore, vetëm për këtë episod kanë marrë rreth 200mm shi. Shkodra, Lezha, Kurbini, Kruja, por edhe Tirana kanë plotësuar kuotat mujore, por në këto zona ka rënë dyfishi.

- Advertisement -

Nëse në zonat veri-perëndimore, në Shkodër duhet të bien përgjatë gjithë nëntorit 205 mm shi, kanë rënë 405-410mm. Edhe Tirana është përfshirë nga reshjet e konsiderueshme që e kanë tejkaluar normën mujore vetëm me këtë episod. Kemi parë që ende vijojnë reshjet e shiut sidomos në zonat veriore dhe qendrore, aktualisht më pak reshje nga jugu”, theksoi ajo.”

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Të ngrohesh me orar’, qytetarët: Jemi si mos më keq, si të kursejmë?

Për qytetarët, kursimi  energjisë është thuajse i pamundur. E vetmja mënyrë, të cilën ata e kanë parë si të arsyeshme për të shpenzuar më...

Vritet brenda spitalit 35 vjeçarja shtatzënë në Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një person dyshohet se ka vrarë gruan e tij në Qendrën Klinike  Universitare të Kosovës...

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

TË FUNDIT

‘Të ngrohesh me orar’, qytetarët: Jemi si mos më keq, si të kursejmë?

Për qytetarët, kursimi  energjisë është thuajse i pamundur. E vetmja mënyrë, të cilën ata e kanë parë si të arsyeshme për të shpenzuar më...

Vritet brenda spitalit 35 vjeçarja shtatzënë në Kosovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një person dyshohet se ka vrarë gruan e tij në Qendrën Klinike  Universitare të Kosovës...

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

Arben Meçe: Meta i kapur nga Berisha, u detyrua të pranojë për 6 dhjetorin

Analisti Arben Meçe tha se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është i kapur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Në një intervistë...

Poli Hoxha: Xhaxhai i Ervis Martinajt zbuloi arsyen pse është vrarë nipi i tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se xhaxhai i Ervis Martinajt ka bërë ku deklaratë, ku u shpreh se nipi i tij është vrarë për pronat...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×