English

E rëndë në Tiranë| 69-vjeçari qëllon me thikë një grua pas konfliktit banal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në kryeyqtet, ku një 69-vjeçar ka plagosur me thikë një grua. Policia bën me dije se pas një konflikti për motive të dobëta, i moshuari ka qëlluar me mjet prerës shtetasen 48-vjeçare me inicialet V.A.

- Advertisement -

Gruaja është transportuar me urgjencë drejt spitalit, ku po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor jashtë rrezikut për jetën.

Policia bëri të mundur ndalimin e 69-vjeçarit, ndërkohë që materialet në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 arrestuan shtetasin M. B., 69 vjeç, banues në Tiranë, pasi për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasen V. A., 48 vjeçe, e cila si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?