Flamuri i Kosovës shpaloset në Tiranë, tifozi: Kam ardhur nga Anglia për këtë ditë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në stadiumin Air Albania po luhet sfida mes Kombëtares kuqezi dhe ishujve Faroe e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024.

Tifozeria e zjarrtë ka qenë pa dyshim lojtari i 12-të i kësaj ndeshjeje. Shqiptarë nga të gjitha trevat kanë mbushur stadiumin dhe sheshet e qytetit për të kremtuar kualifikimin e Shqipërisë në Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjermani.

Gazetarja Ortenca Budlla solli në emisionin Now pak nga atmosfera në sheshin Skënderbej ku qytetarë të shumtë janë mbledhur të shohin Kombëtaren përmes një ekrani të madh. Një prej tyre tregoi se kishte ardhur nga Anglia vetëm për këtë ditë.

- Advertisement -

“Nuk gjeta bileta dhe po e ndjek ndeshjen këtu. Do fitojmë të paktën 2-0, meritojmë të jemi në vendin e parë në grup”, tha ai mes të tjerash.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

TË FUNDIT

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

Katër të vrarë nga sulmet ruse në ndërtesat e banimit në Ukrainë, thotë Kievi

Rusia i ka sulmuar një ndërtesë banimi dhe disa shtëpi private në Ukrainë të martën, duke i vrarë katër njerëz dhe plagosur pesë të...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×