“Foli 45 minuta dhe s’tha asgjë”, Gazment Bardhi për Ramën: U soll si një i pandehur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Erdhi foli 45 minuta, nuk tha asgjë dhe iku”  kështu e nisi fjalën e tij në seancën e mbajtur këtë të enjte, Gazment Bardhi i cili tha se Kryeministri u soll gjatë mocionit me debat si një i pandehur.

Sipas tij Edi Rama zgjodhi të heshte, pasi si kryeministër ai ka kaluar “çdo vizë të kuqe”, në korruptimin e zyrtarit.

“Nëse prisnit që sot Edi Rama të jepte shpjegime ai u soll siç ne e kemi paralajmëruar që para një muaj,  si i pandehur. Vendosi të heshte në lidhje me akuzat, Kjo sepse si kryeministër ka kaluar çdo vizë të kuqe. Është përfshirë në një nga aferat më të rënda në 32 vite. Më e rënda sepse ka brenda pasoja të shumëfishta, ka brenda korrupsion, ka brenda para të pista, ka brenda intrigën, ka brenda, ka brenda trafikun e influencave ka brenda abuzimin me pushtetin për të goditur kundërshtarin me mjete jo demokratike, Ka brenda cenimin e sigurisë kombëtare, ka brenda cenimin e marrëdhënieve me partnerin tonë strategjik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka brenda turpërimin e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare, ka brenda tentativën e Edi Ramës për të diskretituar kredibilitetin e institucioneve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri duke dëmtuar rëndë imazhin e mikut tonë të madh strategjik dhe aleatit tonë në NATO, Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Shkurt është një pisllëk kriminal që vetëm Edi Rama mund ta kryejë”, tha Gazment Bardhi në fjalën e tij në Parlament”, tha Bardhi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Mbi 1 vit të ndarë, por jetonin bashkë”- Gazetarja: Si u vra shqiptarja nga burri

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në provincën Casterlfiorentino të Firences në Itali ku 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Klodiana Vefa u ekzekutua...

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

TË FUNDIT

“Mbi 1 vit të ndarë, por jetonin bashkë”- Gazetarja: Si u vra shqiptarja nga burri

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në provincën Casterlfiorentino të Firences në Itali ku 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Klodiana Vefa u ekzekutua...

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×