English

Paratë ruse nuk i merrte Luli po Tutori? Për kë e ka Edi Rama

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i qeverisë Edi Rama foli në Kuvend edhe në lidhje me akuzat e opozitës së ka ndihmuar në shkatërrimin e opozitës për paratë ruse në lobimin e Partisë Demokratike.

- Advertisement -

Në fjalën e tij ai tha se po ë kishte informacion në lidhje me paratë ruse do të ia kisha përcjellë çdo organizate të mundshme partnere.

“McGonigal mori informacion nga zyra e Kryeministrit për lobimin rus. Unë apo zyra ime nuk kishim asgjë nga ato që kishin dalë në media. Sepse po t’i kishim çfarë do të mbronin? Lulin apo tutorin e Lulit? Po të kisha pasur çfarëdolloj informacioni për këtë fakt të tmerrshëm do t’ia kisha përcjellë kujtdo që do të mundja, nga organizatat partnere. FBI-së të parës fare.

Problem për vendin do të ishte e kundërta dhe të mos tregoja. Unë nuk e di sinqerisht ku do të donit të dilnit me këtë? Rusët i kam shpikur unë? CIA në raportimin e saj e ka publikuar se PD se bashku me një parti në Mal të Zi, Bosnjë, apo Maqedoni financohen nga para ruse për të destabilizuar. Kjo është ajo që doli nga ne sipas jush? Ai rusi vetë ka deklaruar se ka ndihmuar PD-në”, tha Rama.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×