English

Gazetari: Dritan Rexhepi, marrëdhënie dhe me familjen presidenciale të Ekuadorit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Elkier Bushkolaj tha në një intervistë për Euronews Albania se Dritan Rexhepi, i cili u arrestua në Stamboll si kreu i kartelit “Kompania Bello” dhe ishte në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, kishte marrëdhënie dhe me familjen presidenciale të Ekuadorit.

- Advertisement -

Rexhepi, i cili njihet si një nga vrasësit e parë me pagesë në Shqipëri, dyshohet se ka kryer vrasje edhe në Brazil e Ekuador.

“Dritan Rexhpi është nga ata lojtarë në trafikun e kokainës që krimi shqiptar e ka futur në kategorinë superiore. Nëse shqiptarët deri në periudhën kur Rexhepi mori drejtimin e ‘Kompania Bello’ punonin ose me italianë, ose me malazezët, ose me serbët, tashmë Dritan Rexhepi arriti të krijonte një kompani ku gërshetoheshin 14 grupe kriminale që merrnin përsipër gjithë procesin, që nga blerja e lëndës narkotike në Amerikën Latine deri në ardhjen e saj në tregjet e Bashkimit Europian,” – u shpreh Bushkolaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?