English

Gazetari: Ekspertiza për kenianen, dëmtimet janë njësoj si kur bie nga lartësitë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekspertiza nuk ka lënë dyshime për ushtrim dhune. Ishte kjo deklarata e gazetarit Eni Ferhati në “Good morning Albanians” për 22-vjeçaren nga Kenia e cila prej 13 gushtit ndodhet te Trauma në gjendje të rëndë.

- Advertisement -

“Shenjat të cilat ajo ka në trup, në kokë janë shenja të cilat që eksperti mjeko-ligjor ka dalë në përfundimin që janë shenja të cilat bëhen vetëm në rastet e rënies nga lartësitë,” – tha ai.

Ndërsa theksoi se deklaratat e nënës së vajzës duhet të merren në konsideratë, Ferhati sqaroi se nuk ishte i sigurt nëse deklaratat në Euronews Albania përputhen me ato që ka dhënë para policisë.

“Duhet të kemi parasysh dhe diçka. Komisariati 1 është një komisariat shumë i madh që trajton dhjetëra raste në ditë dhe pikërisht bërja e çështjes mediatike, edhe pse ka kaluar shumë kohë nga ngjarja mund të çojë në zbardhjen e saj pikërisht për shkak të trysnisë pozitive që ushtron media në të tilla raste,” – u shpreh gazetari.

Sa i takon kamerave të sigurisë, Ferhati tha se mund të ruhen për dy muaj dhe tashme ka kaluar më shumë kohë.

Mjekët bëjnë me dije se e reja ka 3 brinjë dhe kocka të thyera, lëndime në dorë dhe stomak si dhe dëmtime në tru.

22-vjeçarja punonte në një nga kazinotë e kryeqytetit dhe mesnatën e 13 gushtit ajo humbi kontakte me familjarët e saj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×