Gazetari: I kemi harruar kushtet që Kurti propagandonte për t’u ulur ne bisedime

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lirim Mehmetaj tha në një intervistë për Euroneës Albania se për të mos i lënë vend fantazisë mund të kujtojmë çfarë ka bërë Kurti në të kaluarën në mënyrë që të kuptohet dhe Kurti i të ardhmes.

“Duhet ta kemi parasysh, jo për të arritur marrëveshje me Serbinë, as për të dialoguar, por vetëm për t’u takuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për sa kohë ka qenë në opozitë thoshte se janë 5 lloje kushtesh që duhet të plotësohen në mënyrë që të takohemi,” – tregoi Mehmetaj.

Sipas tij, sot, ato kushte jo vetëm që nuk kërkohen, por janë harruar.

- Advertisement -

Disa nga kushtet ishin që: Serbia të kërkojë falje, të pagjeturit që gjenden në varrezat masive në Serbi të kthehen në Kosovë, Serbia të paguajë dëmet e luftës dhe Serbia të kthejë gjithçka ka vjedhur.

“Këto kushte ishin për t’u takuar, jo për të arritur marrëveshje, e këto kushte sot nuk i di më askush,” – u shpreh Mehmetaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Institucionet e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri janë ndërhyrje e drejtpërdrejt e Serbisë në...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

TË FUNDIT

Institucionet e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri janë ndërhyrje e drejtpërdrejt e Serbisë në...

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×