English

Gazetari: Prej kohësh SPAK po “luan fijet” e politikës dhe mediave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se është SPAK ai që po orienton të gjitha debatet mediatike të kohëve të fundit.

- Advertisement -

Sipas tij, që prej çështjes Ahmetaj, nuk është vetëm politika ajo që ngjall debat, por dhe vendimet e Prokurorisë së Posaçme.

“E gjithë politika sot dhe zhvillimet politike orientohen nga veprimet e SPAK. Pra, violinë e parë në jetën politike, publike sot në Republikën e Shqipërisë është Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Agjendën tonë dhe të mediave e dikton SPAK, puna e SPAK. Që nga ngjarja Ahmetaj e deri më sot, janë veprimet e SPAK-ut që kanë orientuar debatet tona mediatike,” – u shpreh Muça.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?