English

Gazetari: Sot ditë e keqe për PD! U izolua nga ndërkombëtarët!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Flogert Muça, i ftuar në Euronews Albania komentoi vendimin e Gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratike. Sipas tij vendimi i sotëm ka shqetësuar drejtuesit e PD-së.

- Advertisement -

Sipas tij, tani PD nuk ka më një justifikim për humbjet e zgjedhjeve se SHBA-ja dhe Britania kanë deklaruar që nuk do të bashkëpunojnë më njerëz ‘non grata’.

“Ajo që ka ndodhur sot, dhe unë jam i bindur për këtë, e ka shqetësuar jashtmase Sali Berishën, për dy arsyje shumë të thjeshta. E para që është më e rëndësishmja është mos pasja e vulës ishte argumenti më i fortë që Sali Berisha kishe për humbjen e zgjedhjeve. Pra në 14 maj doktori tha na morën vulën, na morën logon ndaj ne humbëm. Tani më këtë justifikim nuk e ka. E dyta ambasada e SHBA dhe ajo britanike kanë deklaruar se ato organizata që drejtohen nga njerëz nongrata ne nuk bashkëpunojmë dhe kjo është një ditë e këqe për PD”, tha Muça.

 

Lexo gjithashtu:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?