English

Genc Burimi zbulon dokumentin që Yuri Kim dërgoi në SHBA për Ramën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Genc Burimi thotë se diskutimi rreth mandatit të ambasadores amerikane Yuri Kim nuk ka lidhje me kreun e ri të SPAK, por është diçka personale mes saj dhe kryeministrit Edi Rama.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ai u shpreh se situata duhet të ketë lidhje me një raport negativ që ambasadorja Kim ka çuar për Ramën.

“Mendoj se shërbimet e Ramës duhet të kenë rënë në një raport që një ambasador çon rregullisht eprorëve të tij mbi Ramën. Duhet të ketë një raport negativ për Ramën dhe Rama këtë i ka treguar; që shiko mos më bëj mua për budalla, e di çfarë ke shkruar”, tha Burimi

Sipas tij, nëse Yuri Kim kërkon të përcaktojë kush do të jetë kreu i SPAK, ky nuk është vendimi i saj, por i DASH, ndaj çështja mes saj dhe Ramës duhet të jetë më shumë personale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×