Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në ndeshjen e fundit të luajtur, skuadra e udhëhequr nga Mikel arriti të merrte 3 pikët, me përmbysje. Villareal kaloi në avantazh me Parejo në minutën e 49’, teksa në vijim Dovbik e Garcia përmbysën rezultatin në 1-2. Në 5 ndeshjet e fundit, Girona i ka të gjitha fitore, ndërsa së bashku me Barcelonën janë të vetmet të cilat nuk kanë humbur asnjë sfidë.

Humbja në derbin me Atletikon, nuk ka ndikuar aspak në formë ne Realit të Madridit, i cili u rikthye sërish tek fitorja. Brahim Diaz dhe Joselu shënuan në triumfin ndaj Las Palmas. 33-vjeçari ka shënuar 3 gola në këtë sezon të ri të kampionatit spanjoll, ndërsa ka asistuar 1 herë.

Real Sociedad ka marrë fitoren e dytë radhazi dhe të tretën në kampionat, ndërsa numëron 12 pikë deri më tani. Kundërshtari i radhës ishte Valencia, në një përballje pa shumë pa shumë raste, ndërsa i vetmi gol i sfidës erdhi në minutën e 32’ nga Fernandes. Dy përballjet e tjera, Bilbao-Getafe dhe Cadiz-Rayo u mbyllën në barazim.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

TË FUNDIT

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×