English

Gonxhja ministër, analisti: Rama e ka luksin të bëjë ç’të dojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Roland Qafoku komentoi emërimin e Blendi Gonxhja si Ministër i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Edi Rama e ka luksin të bëjë eksperimente, duke shtuar se ai mund të heqë dhe të vendosë nga postet kë të dojë.

Mes të tjerash ai shtoi se nuk dihet arsyeja se përse Rama e largoi Margaritin në një formë të tillë.

“Edi Rama e ka luksin të bëjë eksperimente, të bëjë lëvizje dhe çfarë të dojë ai. Është në mesin e mandatit të tretë si kryeministër. Është i pa shqetësuar nga opozita dhe ka luksin të bëjë ç’të dojë. Nuk e dimë pse e largoi Margaritin në një formë të tillë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?