English

“Greva urie dhe ngujim”, opozita paralajmëron përshkallëzim të aksionit në Kuvend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aksioni i opozitës është gati për t’u përshkallëzuar në fazën tjetër, ku nuk përjashtohen grevat e urisë dhe as ngujimet e deputetëve. Ky ishte paralajmërimi që bënë Berisha dhe Bardhi këtë të martë pas mbledhjes së dytë brenda kësaj jave të grupit parlamentar demokrat.

- Advertisement -

Për Berishën, këto akte dhe paralajmërimi nga opozita vijnë për shkak se parlamentarizmi në vend ka shkuar në pikën e tij më të ulët.

Ndërkohë, Gazment Bardhi theksoi se aksioni i opozitës do të arrijë kulmin në seancën kur do të miratohet buxheti, ku do të tentohet bllokimi i punës së Kuvendit.

Për shkak të tensioneve dhe përplasjeve që ka prodhuar opozita në Kuvend, prej disa ditësh mbledhjet e komisioneve parlamentare po zhvillohet online.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?