‘Harruan tekstin nga akooli’, Rama shenjëstron Palokën dhe Leskajn: Parti bedelësh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas miratimit në parim të buxhetit të vitit 2023. Në një postim në Rama akuzon opozitën se nuk është marrë me çështje thelbësore në seancat e diskutimeve.

“Pas 28 orësh seancë diskutimesh për #Buxhetin2023 as PD, as PF dhe as PL(Partia e Lekut) nuk pranuan që ka luftë, nuk folën për asnjë lidhje mes luftës së Putinit, krizës së çmimit të energjisë dhe inflacionit të luftës, nuk thanë asnjë llaf për 1/2milionë USD të marra nga rusët”, shprehet Rama.

Ai akuzon më tej Edi Palokën dhe Bujar Leskajn se ishin të dehur në kuvend dhe përdorën një fjalor jo etik.

- Advertisement -

“Seanca u mbyll me dy të dehur nga rruga e Foltores që shanë me libër shtëpie në emër të popullit dhe mbetën pa bërtitur “Shqipëria në Rrezik!” se harruan tekstin prej alkoolit!Tre parti bedelësh pa atdhe,pa din e as iman, me tre të shitur në ballë e dyzet të shkalafitur vërdallë”, shprehet ai më tej.

Ditën e sotme Kuvendi miratoi në parim buxhetin për vitin 2023 me 76 vota pro, 41 kundër dhe asnjë abstenim.

igjënësit i dhanë dritën jeshile edhe 3 ligjeve për paketën fiskale, të cilët janë kundërshtuar nga opozita.

  • Projektligji për akcizat miratohet me 76 pro, 40 kunder, asnjë abstenim.
  • Projektligji për tatimin mbi vlerën e shtuar miratohet me 76 pro, 40 kundër, asnjë abstenim.
  • Projektligji për procedurat tatimore miratohet me 76 pro, 40 kundër dhe asnjë abstenim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë, Serbia s’ka kundërshtuar

Rama: Detyra ime është të bëjë çmos për paqe dhe për bashkëpunimin në rajon dhe për njohjen përfundimtare të Kosovës, si fryt i paqes...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

TË FUNDIT

Rama: KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë, Serbia s’ka kundërshtuar

Rama: Detyra ime është të bëjë çmos për paqe dhe për bashkëpunimin në rajon dhe për njohjen përfundimtare të Kosovës, si fryt i paqes...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

E tradhtoi para drejtësisë, Tafani bashkëpunëtor në krim me Haxhinë, vrasjet që bënë

Bashkëpunëtori i drejtësisë Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, i përfshirë në disa vrasje, vjedhje dhe shpërthime me eksploziv ka bërë të mundur zbardhjen e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×