I arrestuar për 137 kg kokainë, jepet dënimi për Gentian Malindin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dënohet me 8.8 vite burg Gentian Malindi, i arrestuar disa kohë më parë me akuzën e ngritur nga SPAK se është prositës i 137 kg kokainë të kapura në vitin 2019 në Portin e Durrësit.

Malindi kërkoi gjykim të shkurtuar, gjë e cila u pranua nga GJKKO. Procesi ndaj tij kishte nisur në mungesë me gjykim të shkurtuar, ndërsa ishte pezulluar prej një viti për shkak se nuk u arrestua dot nga autoritetet.

Ai ra në pranga të enjten e 27 tetorit 2022 në afërsi të Vorës, ndërsa ndaj Malindit ka nisur edhe një procedim tjetër që po zhvillohet në Gjykatën Penale të Tiranës.

- Advertisement -

Në momentin e arrestimit atij iu gjetën dokumente identifikimi të falsifikuara. Droga për të cilën akuzohet Gentian Malindi si pritës i saj, u kap nga autoritetet greke në Portin e Pireut, ndërsa ngarkesa u zëvendësua me oriz.

Zyra e DEA-s amerikane në Athinë bashkë me autoritetet greke, ndoqën itinerarin e kontenierit, duke përfunduar në Portin e Durrësit, ku ranë në pranga Altin Myslihaka që u dënua me 10 vite burg dhe Ardian Bega i dënuar me 8 vite e 4 muaj burg me gjykim të shkurtuar.

Ky i fundit punonte si oficer i Sigurisë në Portin e Durrësit dhe Myslimhaka, pastrues në anijen e peshkimit “Eniway”. Përfshirja e Malindit, u zbulua nga përgjimet por edhe nga dëshmia e të dënuarit Ardian Bega.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×