English

“I paralizuar! S’mund të lëvizë krahun”, Avokati flet për gjendjen e Sanduloviçit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati i Nikolla Sanduloviç, Cedomir Stojkoviç ishte i ftuar në një intervistë për Euroneës Albania ku tha se ka folur me Sanduloviç dhe duket se ai është në humor të mirë.

- Advertisement -

Megjithatë gjenja e tij fizike nuk është dhe aq e mirë, pasi ka mbetur i paralizuar nga dhuna e ushtruar.

“Së pari ne jemi të lumtur që Nikolla Sanduloviç ëhstë gjallë, pasi pas atyre që ndodhën ai mund të ishte i  vdekur.  Aktualisht gjendja e tij është e qendrueshme, por jo e mirë.

Ai ka brinjë të thyer dhe pjesa e djathtë e trupit të tij është e paralizuar. Ai nuk mund të lëvizë këmbën e tij të djathë dhe as krahun e djathtë. Unë bisedova me të dhe humori i tij është mirë”,-tha avokati.

Politikani Nikolla Sanduloviç u burgos dhe u dhunua pasi ai vendosi lule në varrin e të miturës Blerina Jashari, e cila humbi jetën në masakrën e Prekazit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?