English

Ish-prokurori: Gjuha e Metës e papranueshme, Dumani dhe trupa e SPAK në një sfidë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, në një intervistë për Euronews Albania, ka komentuar deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta ndaj SPAK.

- Advertisement -

Ai theksoi se nga njëra anë deklaratat e Metës do i shërbejnë SPAK ndërsa nga ana  tjetër shtoi se gjuha e ish-presidentit është e papranueshme.

Mes tjerash ai theksoi se kreu i SPAK Altin Dumani së bashku me trupën e këtij institucioni sot janë në një sfidë të madhe duke shtuar se tashmë Meta dhe Sali Berisha nuk kanë më fuqi mbi sistemin e drejtësisë.

“E kam përjetuar në dy plane, në planin e parë e kam me menduar se më shumë se kaq nuk mund të sulmohet. Dhe shumë mirë që u sulmua nga një ish-zyrtar i lartë. Kjo do i shërbejë SPAK. Plani tjetër, e kam përjetuar me shqetësim, jo se do të ketë ndonjë efekt për të ndaluar punën e SPAK, pasi flet një ish-president. Gjuha e Metës është e papranueshme, jo vetëm e një politikani në kohë moderne por as e një zyrtari të lartë.

Nëse ka ndonjë McGonigal që mund të bëjë ndonjë lëvizje në emër të Dumanit, Dumani do e zbulojë shumë shpejt. Dumani ka dalë me faqe të bardhë. Dumani bashkë me trupën e SPAK  janë në një sfidë të madhe sot.  Prokurorët e SPAK janë të qartë për punën e tyre dhe rrezikun që ju haset. Shpërthimi i Metës dhe Berishës duhet parë dhe në një këndvështrim tjetër, tregon qartë se ata nuk kanë më fuqi mbi sistemin e drejtësisë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?