‘Jam gojëmbël’, fotografi 80-vjeçar tregon si e mposht konkurrencën në kryeqytet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dan Biçaku është një fotograf, i cili edhe pse në moshën 80-vjeçare, e ushtron ende këtë profesion në rrugët e kryeqytetit.

Në emisionin “Real People” në Euronews Albania, Bicaku tha se arrin t’i bindë njerëzit që të realizojnë foto çasti, pasi vishet me qeleshe dhe kostume popullore.

Por ai shtoi se është edhe gojëmbël me njerëzit dhe kjo i tërheq ata.

- Advertisement -

“Unë njerëzit i bind sepse jam veshur me qeleshe, që e kanë mbajtur njerëzit me mijëra vjet. Me shall, me kostum, herë herë vishem me kostum vendi popullor, herë herë, me kostum të vitit të ri, siç të tregova ty. Kjo i tërheq më shumë. I tërheq edhe goja e embël”, theksoi ai.

Teksa realizonte intervistën me gazetarin Flori Gjini, 80-vjeçari bindi një qytetare që të realizonte një foto çasti.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

TË FUNDIT

Kremlini: SBBA e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por s’po e përdorë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka çelësin për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, por nuk është i gatshëm...

“Rama është nisur te padrinoja”- Berisha: Shqipëria do shpërthejë nga fuqia qytetare

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte se një revoltë e madhe qytetare ka përfshirë Tiranën dhe...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×