‘Jam kundra hapjes së basteve sportive’, Bushati: Duhet parë ligji

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Jam kundra hapjes së basteve sportive”. Kështu deklaroi ish-deputeti i PS-së Ervin Bushati në një intervistë për Euronews Albania teksa komentoi hapjen e basteve sportive online më 1 janar 2023.

Ish-deputeti sqaroi më tej se duhet analizuar ligji dhe sipas tij është rëndësishme është që kur të nisë aktiviteti të jenë të kontrolluara nga shteti.

“Unë vetë nuk ka luajtur asnjëherë dhe nuk e kuptoj se çfarë qejfi ka një njeri që të luajë por dhe të pengohet çdo gjë në absolut nuk jam. Duhet të jetë i kontrolluar nga qeveria dhe të mbrohen shtresat në nevojë, si familjet me të ardhura të ulëta. Duhet të shohim ligjin. Unë personalisht vetë jam kundra, por nëse ka argumente dhe sa gati është shteti ynë për ta kontrolluar, duhet parë”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Nga 1 janari 2023 do të rihapen bastet sportive online.

Kjo bëhet e ditur në projektbuxhetin e vitit 2023, ku parashikohet rifutja në legjislacion e basteve sportive online.

Nga miratimi në ligj i lojërave të fatit ‘baste sportive’, me efekt nga 1 janari 2023, vlerësohet të arkëtohen në buxhetin e shtetit 2 miliardë lekë taksa në vit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 



LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

TË FUNDIT

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen e të shumëkërkuarit. Në...



Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×