“Joserioz e i papërvojë”- Specialisti akuza drejtorit të stacionit në Larisa: Gënjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Joserioz” dhe “pa përvojë”, kështu e kanë cilësuar kolegët Vassilis Samaras, drejtuesin e stacionit hekurudhor në Larisa.

Në një intervistë të dhënë për mediat greke, një specialist në stacionin hekurufhor ku ndodhi aksidenti i trenave, tha se Samaras ishte një person i pSpecialistiërgjegjshëm, i cili nuk duhet të merrte role drejtuese.

Ai shtoi se “të gjithë ia kishin frikë” për mundësinë e gabimit, drejtuesit në stacionit në Larisa.

- Advertisement -

Pjesë nga intervista:

Pyetje: Kishit frikë prej tij, u kishit thënë të tjerëve që të kujdeseshin për 59-vjeçarin?

Specialisti: Jo vetëm unë, të gjithë e kishin frikë…

Pyetje: Pse?

Specialisti: Ishte pak joserioz.

Pyetje: Dhe si e vendosën në një pozicion kaq të përgjegjshëm?

Specialisti: Unë kërkova llogari, bërtita, por askush nuk më dëgjoi…
Pyetje: Gjithçka gabim?

Specialisti: Gjithçka gabim. Nuk ka sesi drejtori i stacionit të mos e kishte harruar çelësin. Ai nuk mund të gënjejë se nuk e ka harruar, por e ka harruar të bëjë ndryshimin e shinave…

Pyetje: Si ndodhi saktësisht kjo?

Specialisti: Harroi ta kthente në vend, diagonalen, po ta kthente në vijë të drejtë, treni shkonte drejt. Nuk e ktheu, harroi ta kthente. Kjo është e sigurt. Ai mund të thotë çfarë të dojë, por gjithçka është regjistruar…

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×