English

Jugu rrit çmimet? Sota: S’është e vërtetë, pronarët e bizneseve janë nga Tirana

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i shoqatës turistike në Vlorë, Ervin Sota ishte në një intervistë për Euronews Albania për të folur për sezonin turistik veror i cili nuk ka shumë që ka nisur.

- Advertisement -

Ndër të tjerat ai foli edhe për çmimet, ku nuk la pa theksuar se shpesh jugorët akuzohen për rritje marramendëse të çmimeve, por sipas tij kjo gjë nuk është e vërtetë.

Nuk është e vërtetë jo se çmimet nuk rriten, por se pronarët në 70% të zonës bregdetare në jug, nuk janë jugorë por tiranas.

“Sa i përket rritjes së çmimeve në bregdet. Duhet të dini se edhe pse ne shpesh jemi etiketuar si “jugu abuzon me çmimet”, nuk është e vërtetë absolutisht. 70% e bizneseve që janë në Vlorë e deri në Ksamil, pronarët nuk janë vendasit. Pronarët e vërtetë janë Tiranasit. Mos e drejtoni gishtin nga ne se ne jemi shumë bujar. Do gjeni bujari, mikpritje dhe shërbim maksimal”,-tha Ervin Sota.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?