Kamionisti nga Gjermania: Shqiptarët s’protestojnë, pinë kafe nëse kanë kohë të lirë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nis sot në Gjermani ajo që mund të konsiderohet si greva më e madhe në tre dekada, e cila do të lërë miliona njerëz pa transport të rregullt dhe rrugët për qarkullimin e makinave do të bllokohen.

Hysni Hoxha, sipërmarrës kamionësh nga Gjermania tha në një lidhje me emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se kostot janë rënduar shumë për sektorin e transportit, çka i ka detyruar njerëzit që punojnë në këtë sektor të reagojnë.

Ai u shpreh se tek shqiptarët që punojnë në Gjermani nuk ekziston fare ndjenja e protestës.

- Advertisement -

“Shqiptarët nuk protestojnë fare. Në qoftë se ka kohë, një shqiptar del e pi një kafe se sa të dalë në protestë. Problem në Evropë është vetëm Franca që bën protesta, Gjermania nuk e ka këtë”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

TË FUNDIT

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×